Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
07.03.2025

Вінничанин підозрюється у вчиненні диверсії на залізниці 

За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури жителю м. Вінниці повідомлено про підозру у вчиненні диверсії в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 113 КК України).

Підозрюється, що 34-річний вінничанин в кінці лютого цього року вчинив підпал залізничної релейної шафи неподалік Вінниці. 

Встановлено, що пропозицію про вчинення підпалів на об’єктах Укрзалізниці за грошову винагороду він отримав від невстановлених наразі осіб через Telegram. 

Погодившись на злочинну оборудку, підозрюваний купив необхідні для диверсії матеріали, в тому числі займисту рідину, та в темну пору доби здійснив підпал релейної шафи.

Процес вінничанин зафіксував на відео, яке переслав «замовнику» та отримав від нього грошовий переказ у 3500 грн. 

На щастя, внаслідок протиправних дій чоловіка обладнання Укрзалізниці не було виведено з ладу і люди не постраждали. 

Оперативними заходами підозрюваного було встановлено та затримано, йому повідомлено про підозру та судом щодо нього застосовано запобіжний захід у виді тримання під вартою.

За вказаний злочин передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічно з конфіскацією майна.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчим відділом УСБУ у Вінницькій області за оперативного супроводу підрозділів Головного управління Нацполіції у Вінницькій області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду. 

Пресслужба Вінницької обласної прокуратури
 

кількість переглядів: 61