Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
21.02.2024

Недобросовісна закупівля в обласному інтернаті – прокуратура ініціювала повернення коштів до бюджету 

Рішенням Господарського суду Вінницької області задоволено позов Вінницької окружної прокуратури в інтересах держави до Тиврівського обласного будинку-інтернату для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку і фізичної особи-підприємця про визнання недійсним договору про публічну закупівлю і стягнення 251 тис. грн до бюджету. 

Йдеться про процедуру відкритих торгів із закупівлі продуктів харчування, яку інтернат провів у 2019 році за участі двох суб’єктів господарювання, один з яких став переможцем тендеру. 

Утім Антимонопольним комітетом України встановлено, що результати торгів є спотвореними, оскільки  учасники узгоджували свою поведінку під час підготовки та участі в торгах.

Надалі фізична особа-підприємець повністю визнав свою вину та добровільно сплатив штрафні санкції, накладені рішенням АМКУ.

З огляду на порушення антимонопольного законодавства, прокуратурою в судовому порядку ініційовано визнання договору про публічну закупівлю недійсним, а відтак стягнення до бюджету 251 тис. гривень. 

Після набуття рішенням законної сили вживатимуть заходи щодо його реального виконання. 

У 2024 році органами обласної прокуратури вже подано 5 позовів вказаної категорії на захист порушених інтересів держави у бюджетній сфері на загальну суму 14,5 млн гривень.

Пресслужба Вінницької обласної прокуратури

кількість переглядів: 81