Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
02.11.2023

Запобігли можливому руйнуванню екосистеми площею майже пів тисячі гектарів  

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду задоволено позов Хмільницької окружної прокуратури до Козятинської міської ради про визнання її бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити дії, спрямовані на набуття права власності на внутрішньогосподарську меліоративну мережу площею 413 га на території колишньої Сестринівської сільської ради.

Йдеться про об’єкти інженерної інфраструктури: відкрита регулююча та провідна мережа – 4 км, закрита осушувальна мережа – 290 км, закриті збирачі (колектори) – 35 км, осушувальні (дрени) – 254 км, споруди на закритій осушувальній мережі (колодязі, гирла тощо) – 113 штук, – загальною вартістю 233 млн гривень.

Їх після утворення в 2020 році Козятинської міської територіальної громади Козятинська міська рада мала прийняти у комунальну власність та забезпечити правовий режим їх використання. 

Оскільки орган самоврядування бездіяв щодо набуття права власності на меліораційні об’єкти, які забезпечують збереження водойм, запобігають засухам, паводкам та іншим природним надзвичайним ситуаціям, а також сприяють веденню сільськогосподарського виробництва в регіоні, прокуратура в судовому порядку зобов’язала міську раду усунути порушення. 

Після набуття рішенням законної сили вживатимуться заходи щодо його реального виконання. 

Пресслужба Вінницької обласної прокуратури

кількість переглядів: 500