Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
14.04.2023

Прокуратура оскаржила судове рішення, яким узаконено самочинне будівництво мотелю в Бершаді

Вінницьким апеляційним судом задоволено апеляційну скаргу Вінницької обласної прокуратури, подану на рішення Бершадського районного суду Вінницької області, яким визнано право власності на самочинно збудоване приміщення мотелю у м. Бершаді.

Так позивач в порушення норм чинного законодавства звів на земельній ділянці мотель та надалі намагався у судовому порядку набути права власності на нерухомий об’єкт.

Незважаючи на те, що позивач не надав суду підтверджувальних документів на користування земельною ділянкою, висновків компетентних органів про додержання архітектурних, екологічних, санітарних, протипожежних та іншим норм під час будівництва, більше того, була відсутня переписка щодо відмови в реєстрації спірного нерухомого майна з компетентними органами, однак за ним було визнано право власності на самочинну будівлю.

Це створило передумови для використання об’єкта, який не було визнано готовим для введення в експлуатацію, чим порушено встановлений порядок державного управління в сфері містобудування та архітектури. За таких обставин несанкціоноване будівництво становить технологічну й екологічну загрозу, створює небезпеку для життя та здоров’я громадян.

Крім того, ці обставини могли стати підставою для вибуття земельної ділянки з комунальної власності, що є прямим порушенням інтересів територіальної  громади.

З огляду на це прокуратура оскаржила зазначене судове рішення до Вінницького апеляційного суду, яким підтримано позицію прокуратури та скасовано рішення суду першої інстанції.

Пресслужба Вінницької обласної прокуратури

кількість переглядів: 1464