Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
03.04.2023

Займається антиукраїнською пропагандою у росії – повідомлено про підозру блогеру-мільйоннику 

За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури 48-річному громадянину України, який до повномасштабного вторгнення виїхав до російської федерації, повідомлено про підозру у вчиненні низки злочинів проти основ національної безпеки (ч. 2 ст. 109, ч. 1 ст. 110, ч. 2 ст. 111, ст. 436, ч. 2 ст. 436-2 КК України). 

Досудовим розслідуванням встановлено, що підозрюваний, будучи відомим блогером та журналістом у росії з кількамільйонною аудиторією підписників, публікував на своїх інтернет-ресурсах матеріали з антиукраїнськими наративами кремлівської влади. 

У своїх авторських програмах він поширював дискредитуючу інформацію про ЗСУ, «обґрунтовував» необхідність зміни конституційного ладу та меж території України, «легалізовував» терористичні організації л/днр та окуповані росією українські території.

Також блогер надавав викривлені коментарі щодо геноцидних дій російських загарбників у 2022 році на Київщині, Харківщині, Херсонщині та в Маріуполі. 

Протиправність цих публічних висловлювань як таких, що спрямовані на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності, обороноздатності, економічній та інформаційній безпеці України в умовах воєнного стану, підтверджено спеціальною експертизою. 

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчим відділом УСБУ у Вінницькій області.

Довідково: ч. 2 ст. 109 КК України – розповсюдження матеріалів із публічними закликами до насильницької зміни державної влади;
ч. 1 ст. 110 КК України – розповсюдження матеріалів із закликами до зміни меж території на порушення порядку, встановленого Конституцією України;
ч. 2 ст. 111 КК України – державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності, обороноздатності, економічній та інформаційній безпеці України: надання іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, вчинені в умовах воєнного стану;
ст. 436 КК України – розповсюдження матеріалів із публічними закликами до агресивної війни;
ч. 2 ст. 436-2 КК України - поширення матеріалів, у яких міститься заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році та заперечення тимчасової окупації частини території України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Вінницької обласної прокуратури

кількість переглядів: 578