Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
16.01.2023

До суду скеровано обвинувальний акт за фактом пошкодження об’єкта природно-заповідного фонду

За процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури (на правах відділу) Вінницької обласної прокуратури завершено досудове розслідування стосовно майстра лісу одного з лісогосподарських підприємств області за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 252 КК України (пошкодження об'єктів природно-заповідного фонду).

За версією слідства, підозрюваний за допомогою власного трактора здійснив розорювання та посів озимої пшениці з подальшим внесенням до ґрунту мінеральних добрив – «Селітри» на земельній ділянці, яку включено до складу Ботанічного заказника загальнодержавного значення Урочище «Білянський ліс», що призвело до пошкодженні 13,78  гектарів землі та об’єктів рослинного світу, які занесено до Червоної книги України.

Працівнику державної лісової охорони, у разі доведення винуватості у скоєнні інкримінованого кримінального правопорушення перед судом, загрожує покарання у вигляді штрафу до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років.

Відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Вінницької обласної прокуратури

кількість переглядів: 1233