29.06.2022

Прокурором Гайсинської окружної прокуратури погоджені письмові повідомлення про підозру двом працівниками одного з опорних закладів загальної середньої освіти за пособництво у підробленні та використання підроблених документів про щеплення від «COVID -19»

За процесуального керівництва Гайсинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом працівникам одного з опорних закладів загальної середньої освіти Гайсинського району у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 358, ч. 4 ст. 358 КК України.

За даними слідства, вчитель закладу загальної середньої освіти через мережу інтернет, за грошову винагороду в розмірі 6 тис. грн домовилась із невідомою особою про підроблення міжнародних свідоцтв про вакцинацію/щеплення від вірусної хвороби «COVID-19». Після чого вони надали невідомій особі особисті відомості та паспортні дані. Отримані  свідоцтва, які нібито були видані одним із медичних закладів м. Києва, з метою уникнення відсторонення від роботи, вони подали за місцем своєї роботи. Також досудовим слідством встановлено, що до медичного закладу м. Києва зазначені особи не звертались та їм не видавались міжнародні свідоцтва про вакцинацію від хвороби «COVID–19».

Органом досудового розслідування також зареєстровано кримінальне провадження щодо невідомої особи, яка підробила вказані документи.

У разі доведення винуватості зазначених осіб в судовому порядку їм загрожує покарання у виді штрафу до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 17 тис. грн.) або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


Пресслужба Вінницької обласної прокуратури

кількість переглядів: 1990