Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
06.08.2021

Вінницька обласна прокуратура вимагає привести у відповідність умови тримання в’язнів у слідчому ізоляторі (ФОТО)

Вінницькою обласною прокуратурою за результатами проведеної перевірки в слідчому ізоляторі державної установі «Вінницька установа виконання покарань (№ 1)» виявлено випадки утримання взятих під варту осіб в умовах, що не відповідають жодним мінімальним стандартам поводження з в’язнями.

Європейським судом з прав людини неодноразово констатувались порушення ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо заборони катування осіб в установах попереднього ув'язнення та виконання покарань, у тому числі державній установі «Вінницька установа виконання покарань (№ 1)», до якого прирівняне незабезпечення прав взятих під варту осіб на належні умови тримання.

Однак, незважаючи на вимоги законодавства та попередні вказівки прокуратури, до цього часу не вжито вичерпних заходів до недопущення аналогічних порушень прав ув’язнених з урахуванням рішень Європейського суду з прав людини та забезпечення останніх належними умовами тримання.

Зокрема, під час прокурорської перевірки в черговий раз встановлено порушення щодо неналежних умов тримання.

Так, виявлено ув’язнених, які утримувались у камерах напівпідвального приміщення слідчого ізолятора, що взагалі не відповідають жодним вимогам законодавства, оскільки потребують ремонту та люди перебувають в антисанітарних умовах (стіни та стеля вкриті грибком і пліснявою, оздоблення стін повністю відшароване, підлога вкрита брудом та рештками їжі, потребує ремонту, денне природне світло та свіже повітря практично відсутнє, санітарні вузли брудні та непридатні для використання, постільна білизна зношена та брудна, повна антисанітарія призвела до появи гризунів).

У свою чергу, поки одні ув’язнені утримуються в таких умовах, інші ув’язнені мають можливість безперешкодно утримувати та користуватись забороненими предметами.

На вказані порушення обласною прокуратурою також неодноразово зверталась увага керівництва установи та Центрально-Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції у попередніх вказівках, однак так і не вжито вичерпних заходів для забезпечення належних режимних вимог у слідчому ізоляторі,  а висновки службових розслідувань за фактами вилучення заборонених предметів (перш за все мобільних телефонів) все одно носять формальний характер без встановлення шляхів їх надходження.
Лише впродовж двох місяців в ув’язнених виявлено та вилучено понад 30 мобільних телефонів. Та яким чином й за допомогою кого ув’язнені отримують заборонені предмети не встановлено у жодному випадку.
Наявні випадки вилучення заборонених предметів в одного ув’язненого по декілька разів, незважаючи, що взяті під варту особи відповідно до законодавства про попереднє ув'язнення перебувають в камерах під постійним наглядом адміністрації слідчого ізолятора.

З огляду на викладене, Вінницькою обласною прокуратурою внесено вказівку начальнику державної установи «Вінницька установа виконання покарань (№ 1)» про невідкладне усунення виявлених порушень та притягнення винних службових осіб до дисциплінарної відповідальності.

            

            
Пресслужба Вінницької обласної прокуратури

 

кількість переглядів: 2757