14.01.2021

Прокуратурою Вінниччини повернуто 29 га землі, повторно отриманих у користування без проведення торгів

Вінницький апеляційний суд задовольнив позов прокуратури про визнання незаконним та скасування наказу Головного управління Держземагентства у Вінницькій області, а також визнання недійсним договору оренди земельної ділянки.

Прокуратурою з’ясовано, що Головним управлінням Держземагентства у Вінницькій області у 2015 році надано в оренду фізичній особі на позаконкурентній основі земельну ділянку сільськогосподарського призначення площею 29 га вартістю майже 4 млн грн на території однієї з сільських рад Шаргородського району.

Це відбулося в порушення вимог Закону України «Про фермерське господарство» та Земельного кодексу України. Оскільки та сама фізична особа у 2012 році, на підставі розпоряджень районної державної адміністрації отримала у користування земельну ділянку на території іншої сільської ради Шаргородського району. Цю ділянку особа отримала на позаконкурсній основі для створення та ведення фермерського господарства, реалізувавши таким чином законне право на отримання земельних ділянок для вказаних цілей, без проведення земельних торгів.

Незважаючи на обґрунтованість доводів та позицію прокуратури, суд першої інстанції у задоволенні позову відмовив. Утім суд апеляційної інстанції, дослідивши доводи прокуратури, постановив, що громадянин не мав законних підстав повторно отримувати у користування земельну ділянку сільськогосподарського призначення без проведення торгів.

У січні 2021 року забезпечено реальне виконання судового рішення, зазначена земельна ділянка повернута з незаконного користування у державну власність.


Пресслужба Вінницької обласної прокуратури

кількість переглядів: 98