04.12.2020

За фактом спроби рейдерського захоплення підприємства зареєстровано кримінальне провадження

Вінницькою обласною прокуратурою, на виконання вимог наказу Офісу Генерального прокурора, систематично здійснюється моніторинг та аналіз інформаційного простору щодо висвітлення діяльності органів прокуратури у засобах масової інформації, повідомлень про кримінальні правопорушення та інші порушення закону з метою встановлення підстав для вжиття заходів прокурорського реагування.

Так, в ході здійснення моніторингу встановлено, що протягом 27.11.2020 – 01.12.2020 у соціальних мережах, деяких друкованих ЗМІ опубліковано матеріал про спроби протиправного заволодіння майном ТОВ «Іллінецький цукровий завод» шляхом вчинення фіктивних правочинів та реєстраційних дій із використанням документів, які містять недостовірну інформацію, що призвело до незаконного відчуження на користь третіх осіб права власності деяких фізичних осіб на частку майна підприємства.

У подальшому, прокурорами перевірено опубліковану інформацію шляхом її співставлення з даними державних реєстрів, в результаті чого встановлено факт відсутності серед засновників  ТОВ «Іллінецький цукровий завод» однієї з ймовірно потерпілих осіб, що свідчить про достовірність  інформації та наявність в діях певних осіб ознак кримінального правопорушення, передбаченого ст. 206-2 КК України, тобто протиправне заволодіння майном підприємства.

У зв’язку із зазначеним, прокуратурою вжито заходи реагування шляхом внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей про кримінальне правопорушення, передбачене 206-2 КК України.

Пресслужба Вінницької обласної прокуратури

кількість переглядів: 817