26.03.2020

На Вінниччині викрито організовану групу, яка діяла у земельній сфері (інфографіка, фото)

Прокуратурою Вінницької області погоджено та вручено повідомлення про підозру чотирьом учасникам організованої злочинної групи, які намагались шахрайським шляхом заволодіти грошима інвесторів.

Правоохоронцями встановлено, що мешканці Вінницької області, протягом кількох років, діяли згідно єдиного плану злочинної діяльності, на виконання якого  організували створення трьох підконтрольних фіктивних підприємств, а також підроблення понад 550 договорів оренди земельних ділянок площею біля 1000 га, які власники  паїв не підписували.

На підставі вказаних підроблених договорів, члени організованої групи зареєстрували право оренди землі за підконтрольними підприємствами, корпоративні права на які вони намагались продати за 15 млн грн іноземному підприємству, яке мало намір займатись вирощуванням сільськогосподарської продукції на території Вінницької області.

Для виконання певних завдань, у різний час, члени злочинної групи залучали інших співучасників.

Наразі, Управлінням стратегічних розслідувань у Вінницькій області ДСР Національної поліції України та слідчим управлінням ГУНП у Вінницькій області вживаються заходи до встановлення усіх осіб, причетних до злочинної діяльності.

Першочергово дії зловмисників кваліфіковані за ч. 3 ст. 358, ч. 4 ст. 358 та ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 190 КК України, як підроблення та використання підроблених документів, а також закінчений замах на заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою, вчинений в особливо-великих розмірах та організованою групою.


Пресслужба прокуратури Вінницької області

кількість переглядів: 772