Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
28.08.2023

Заробіток на підробленні довідок для безперешкодного виїзду військовозобов’язаних за кордон – підозрюють вінницького медика (ФОТО)

За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури лікарю одного з медичних закладів м. Вінниці повідомлено про підозру у сприянні в незаконного переправлення особи через державний кордон України шляхом усунення перешкод, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів (ч. 3 ст. 332 КК України).

Установлено, що підозрюваний, діючи з корисливих мотивів, організував виготовлення для військовозобов’язаних громадян фіктивних медичних документів, які у подальшому лягали в основу висновку військово-лікарської комісії про тимчасову непридатність до військової служби та надавали військовозобов’язаному право на тимчасовий виїзд за кордон для нібито проходження лікування.

Своїх «клієнтів» він детально інструктував про порядок оформлення документів та спосіб перетину кордону.
Такі «послуги» лікар оцінив у 3 тисячі доларів США.

Під час отримання частини грошових коштів зловмисника затримано правоохоронцями у порядку ст. 208 КПК.

Встановлюється повне коло учасників, причетних до схеми незаконного заробітку.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі СУ ГУНП у Вінницькій області за оперативного супроводу співробітників      УСБ України у Вінницькій області.

У разі доведення винуватості у скоєнні інкримінованого злочину перед судом підозрюваному загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дев’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Нагадаємо, що відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Вінницької обласної прокуратури

кількість переглядів: 1834