Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
07.08.2023

До 5 років позбавлення волі засуджено очільника Тульчинської єпархії УПЦ 

За публічного обвинувачення прокурорів Вінницької обласної прокуратури Вінницький міський суд визнав очільника Тульчинської єпархії УПЦ винним за чотирма статтями КК України. 

А саме: - ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади);
- ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
- ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками);
- ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників).

За результатами судового розгляду митрополита засуджено до 5 років позбавлення волі з конфіскацією майна. 

Прокурором доведено, що у січні 2022 року обвинувачений, керуючись проросійськими ідеологічними мотивами, усвідомлюючи протиправність своїх дій, розмістив на вебсайті єпархії статтю власного авторства «С открытым шлемом, без забрала. Заметки на полях последних событий в православном мире» про панівну роль «Московского Патриархата» у православному християнстві та заперечення самостійності Православної Церкви України.

За вказівкою митрополита згадана стаття поширювалася в інтернет-мережі, в тому числі після повномасштабного вторгнення росії в Україну 24.02.2022. 

Крім того очільник єпархії зберігав на власному комп’ютері листівки із заголовками: «Власти России! Библейский призыв для Вас», «История Крыма», «Донбасс – Россия», які розмножив з метою подальшого розповсюдження серед громадян. 

Друковані та електронні проросійські матеріали було вилучено у ході слідчих дій. Згідно з висновком спеціальної експертизи, вони містять заклики до розпалювання релігійної ворожнечі, виправдовування збройної агресії рф проти України, визнання правомірною окупації нею українських територій та заклики до насильницької зміни конституційного ладу. 

Досудове розслідування здійснювалося УСБУ у Вінницькій області.

На сьогодні вирок законної сили не набрав. 

Пресслужба Вінницької обласної прокуратури

кількість переглядів: 8793