Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
08.05.2023

Вінницьку міську раду зобов’язано прийняти у комунальну власність 8 бомбосховищ – апеляційний суд відхилив скаргу мерії на рішення за позовом прокуратури 

Життя і безпека громадян – пріоритет держави, яка воює. Але, на жаль, не всі органи місцевого самоврядування відповідально ставляться до цього пріоритету. Зокрема, щодо забезпечення жителів громад необхідною кількістю доступних та облаштованих споруд цивільного захисту. 

Так, у жовтні 2022 року Вінницька окружна прокуратура звернулася до суду з позовом про визнання бездіяльності Вінницької міської ради протиправною та зобов’язання її розглянути з прийняттям на черговій сесії (пленарному засіданні) рішення про надання згоди або відмову у наданні згоди на передачу з державної у комунальну власність 8 споруд цивільного захисту

Йдеться про бомбосховища в обласному центрі загальною площею 2,6 тис. м² місткістю 3300 осіб, які свого часу під час приватизації державних підприємств не ввійшли до статутних капіталів новостворених суб’єктів господарювання.

Рішенням Вінницького окружного адміністративного суду позовні вимоги прокуратури були задоволені, утім Вінницька міська рада оскаржила його в апеляційному порядку. 

Фактично мерія відмовилася виконувати судове рішення, спрямоване на організацію безпеки вінничан, їхнього захисту від ракетних обстрілів та інших загроз війни. 

Беручи до уваги законні вимоги прокуратури та важливість зазначеного питання, Сьомий апеляційний адміністративний суд залишив скаргу Вінницької міської ради без задоволення, а рішення Вінницького окружного адміністративного суду – без змін.  

Відтак Вінницька міська рада найближчим часом має розглянути питання про прийняття у комунальну власність 8 бомбосховищ та їх підготовку до експлуатації за цільовим призначенням.

Прокуратура контролюватиме реальне виконання судового рішення.

Пресслужба Вінницької обласної прокуратури

кількість переглядів: 1076