18.01.2023

Прокурором погоджено письмові повідомлення про підозру організатору та членам організованої злочинної групи, які шахрайським шляхом заволоділи коштами мешканців різних регіонів України

За процесуального керівництва прокурорів Вінницької обласної прокуратури слідчим слідчого управління Головного управління Національної поліції у Вінницькій області повідомлено про підозру організатору, двом членам організованої групи та пособниці, які шляхом обману заволоділи коштами мешканців різних регіонів України на суму понад 1 млн 200 тис. грн, у тому числі шляхом несанкціонованого втручання в роботу електронних комунікаційних мереж, що призвело до підробки, витоку та блокування інформації, вчинене в умовах воєнного стану (ч. ч. 3, 4 ст. 190, ч. 3 ст. 28, ч. 5 ст. 361 КК України).

За даними слідства члени організованої злочинної групи, відбуваючи покарання в одній із установ виконання покарань Вінниччини, використовуючи наявну у мобільних додатках миттєвого обміну повідомленнями інформацію про анкетні дані потерпілих, по черзі телефонували їм, представляючись працівниками різних структурних підрозділів банківських установ, вводили в оману, повідомляючи про спроби іншими особами здійснення несанкціонованого зняття коштів з їх карткових рахунків, та пропонували запобігти цим спробам шляхом зняття і перерахування коштів на інші рахунки банку, які насправді були підконтрольні членам злочинного угруповання. Ввівши в оману потерпілих,  члени організованої групи завдали їм збитків на понад 1 млн 200 тис. грн, у тому числі на суму майже 600 тис. грн, діючи у складі організованої групи.

Крім того, члени злочинного угруповання вводили в оману потерпілих, отримували їх персональну банківську інформацію та шляхом застосування електронно-обчислювальної техніки через всесвітню мережу Інтернет авторизувалися у автоматизованій системі додатку банку, де вводили їх особисті дані, змінювали попередні логін, пароль акаунту і таким чином отримували доступ до інформації за банківськими рахунками потерпілих чим блокували їм можливість доступу до свого облікового запису.

У разі доведення винуватості у скоєнні інкримінованих злочинів перед судом підозрюваним загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Нагадаємо, що відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Вінницької обласної прокуратури

кількість переглядів: 548