26.07.2022

Суд задовольнив позов прокурора про повернення земельної ділянки навчального закладу сільськогосподарського призначення площею 122,43 га вартістю понад 15 млн грн із комунальної до державної власності

Господарський суд Вінницької області задовольнив позов виконувача обов’язків керівника Могилів-Подільської окружної прокуратури про витребування на користь держави з незаконного володіння Мурованокуриловецької селищної ради 3-х земельних ділянок сільськогосподарського призначення, загальною площею 122,43 га, вартістю понад 15 млн грн та повернення їх із комунальної до державної власності.

Прокуратурою встановлено, що всупереч вимог ч. 2 ст. 117 Земельного кодексу України, земельні ділянки, які перебувають з 1957 року у постійному користуванні Михайловецького професійного аграрного ліцею, наказом Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області у грудні 2020 року передано Мурованокуриловецькій селищній об’єднаній територіальній громаді у комунальну власність згідно з актом приймання-передачі та 24.02.2021 Мурованокуриловецькою селищною радою зареєстровано право комунальної власності на вищезазначені земельні ділянки.

Головним управлінням Держгеокадастру у Вінницькій області 13.09.2021 наказ в частині передачі у комунальну власність зазначених земель скасований, як незаконний.

Водночас, Мурованокуриловецька селищна рада заходи з повернення земельних ділянок з комунальної у державну власність вживати відмовилася.

З метою забезпечення законності у сфері земельних відносин, відновлення  права власності держави на землю та належного використання державним закладом освіти земельних ділянок, які перебувають у його користуванні, з позовом до Мурованокуриловецької селищної ради звернулася прокуратура.

У суді прокурори переконливо довели, що земельна ділянка навчального закладу повинна перебувати у державній власності.

Після набрання рішенням законної сили, прокуратура вживатиме заходи щодо його реального виконання.

Пресслужба Вінницької обласної прокуратури

кількість переглядів: 1065