04.02.2022

Прокуратура попередила незаконне вибуття з державної власності 95 гектарів лісу

Прокурорами Вінницької обласної прокуратури у судовому порядку попереджено незаконне вибуття з державної власності 95 га земель лісового фонду вартістю 167 млн гривень у Вінницькому районі.

Зокрема встановлено факт включення в межі одного з населених пунктів 95 га лісу за відсутності погодження Вінницької обласної державної адміністрації та невідповідності розробленої документації із землеустрою вимогам чинного законодавства.

Такі незаконні дії органу місцевого самоврядування могли призвести до вибуття ділянки лісу з державної у приватну власність, зміни її цільового призначення, а відтак можливої її забудови та спричинення знищення лісу.

Вінницький окружний адміністративний суд визнав доводи прокурора аргументованими та своїм рішенням визнав протиправним та нечинним рішення органу місцевого самоврядування про затвердження проєкту землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населеного пункту та відновив порушене право держави на розпорядження землями лісового фонду.

Відповідач не погодився з таким рішенням та звернувся з апеляційною скаргою до Сьомого апеляційного адміністративного суду, який відмовив у задоволенні апеляції та залишив без змін рішення суду першої інстанції.

 

Пресслужба Вінницької обласної прокуратури

 

кількість переглядів: 1258