11.02.2021

Прокуратура виявила численні факти незаконного притягнення засуджених до відповідальності

За результатами проведеної Вінницькою обласною прокуратурою перевірки в державній установі «Могилів-Подільська виправна колонія    (№ 114)» виявлено численні випадки безпідставного притягнення засуджених до дисциплінарної відповідальності.

Зокрема, вивченням матеріалів дисциплінарних проваджень встановлено, що всупереч вимог Кримінально-виконавчого кодексу України адміністрацією установи не проводяться належним чином перевірки причин, обставин і мотивів вчинення засудженими порушень.

Як наслідок, через відсутність належно організованих перевірок комісією установи приймаються необґрунтовані рішення про доцільність застосування до засуджених стягнень. Усього виявлено 21 факт незаконно застосованих заходів стягнень до засуджених.

Крім того, за втручання прокуратури 2 засуджених звільнено з дисциплінарного ізолятора установи.

Виявлено випадки не вжиття жодних заходів реагування до засуджених, які не виконують законні вимоги адміністрації колонії та злісно порушують встановлений порядок відбування покарання (обманним шляхом отримують та користуються мобільними телефонами). При цьому висновки розслідувань за фактами вилучення заборонених предметів носять формальний характер без встановлення шляхів їх надходження.

Вказані порушення стали можливими перш за все через неналежне виконання своїх службових обов’язків працівниками Могилів-Подільської виправної колонії № 114 та незабезпечення належного відомчого контролю за діяльністю цієї установи Центрально-Західним міжрегіональним управлінням з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції.

З огляду на викладене, Вінницькою обласною прокуратурою начальнику виправної установи внесено вказівки про невідкладне усунення виявлених порушень та притягнення винних службових осіб до дисциплінарної відповідальності.

Пресслужба Вінницької обласної прокуратури

кількість переглядів: 443