Контраст contrast
Шрифт . . Очистити
Сховати налаштування
 
23.02.2015

Мирні люди не повинні страждати в жодному разі - В'ячеслав Соколовий

Минув рік від трагічних подій на Майдані - Революції Гідності.
Під час протистояння за інформацією МОЗ України загинули 82 особи (71 демонстрант та 11 правоохоронців), постраждалими стали 622 людини. Серед них були й вінничани… Низько схиляю голову в скорботі про тих, хто віддав своє життя за віру в світле майбутнє України. Людські жертви і постраждалі - це неприпустима ціна за політичні помилки. Мирні люди не повинні страждати в жодному разі. Це повинно стати головним завданням і правоохоронних органів, і влади, і опозиції.
Ті люди, пам'ять яких ми вшановуємо у ці дні, мріяли про краще життя. Ми покликані і зобов'язані створити все для того, щоб Україна була могутньою, потужною, економічно сильною державою, щоб кожний громадянин був захищений.
Чимало сил докладено нами у стриманні росту криміногенної ситуації, корупційних проявів та злочинів у різних сферах діяльності. І це означає, що нами ця робота не згорнута.
Минулого року до суду скеровано обвинувальний акт у кримінальному провадженні, розслідуваному за фактом вимагання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, з попередньою правовою кваліфікацією ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 368 КК України.
Слідством установлено, що суддя Вінницького міського суду, за пособництва президента одного з місцевих благодійних фондів та ще двох громадян, вимагав від керівника лікувального закладу неправомірну вигоду в розмірі 100 тис доларів США. Свою "винагороду" представник Феміди хотів отримати за задоволення цивільного позову медика про визнання протиправним і скасування розпорядження голови Вінницької обласної ради про звільнення її з посади.
Крім того, закінчено розслідування в кримінальному провадженні стосовно виконувача обов’язків начальника управління житлово-комунального господарства та комунальної власності однієї з міських рад за фактом зловживання службовим становищем при прийнятті робіт з капітального ремонту доріг. Злочином заподіяно матеріальні збитки місцевому бюджету на майже мільйон гривень. Наразі, обвинувальний акт стосовно держслужбовця та двох співучасників направлено до суду .
Протягом минулого року правоохоронними органами області знешкоджено 5 організованих груп, обвинувальні акти стосовно яких скеровані до суду.
Так, за результатами здійснення процесуального керівництва, прокуратурою області до суду направлено обвинувальний акт у кримінальному провадженні стосовно організованої групи у складі трьох чоловік, у т. ч. колишнього і діючого співробітників міліції, за рядом статей КК України. Вони в умовах нарколабораторії протягом останніх 2 років здійснювали виготовлення в особливо великих розмірах психотропної речовини амфетаміну, а у подальшому збували її на території Вінницької області та в інших регіонах України.
Крім того, окремі члени групи незаконно придбали та зберігали боєприпаси. На даний час триває судовий розгляд.
Минулого року за наслідками здійснення процесуального керівництва до суду скеровані й інші обвинувальні акти стосовно організованих груп. Зокрема, щодо незаконної порубки дерев вартістю близько 500 тис грн та заподіяної шкоди лісу в розмірі 1, 2 млн грн трьома громадянами та стосовно ще трьох підозрюваних, які упродовж червня 2014 року в обласному центрі збули 90 тис підроблених російських рублів, виготовлених за спеціальною технологією.
До вашого відома хочу довести інформацію про ще одне кримінальне провадження, яке викликало значний суспільний резонанс. Нами до суду направлено обвинувальний акт за ч. 2 ст. 222, ч. 2 ст. 366 КК України про вчинення злочинів у банківській сфері. Директор одного із товариств Вінниччини шахрайськими діями заволодів 25 мільйонами гривень у якості кредиту, отриманому в банку.
Наразі розпочато досудове розслідування кримінального провадження, яким перевіряється законність компенсації бюджетних 111 млн грн, яку отримали службові особи одного з товариств Вінницької області, за будівництво холодильного комплексу з регульованим газовим середовищем для зберігання фруктів.
Працівниками правоохоронних органів виявлено правопорушення, вчинені посадовцями органів виконавчої влади, при вирішенні земельних питань. Провадження зареєстровані за ч. 2 ст. 364 КК України.
Зокрема, внаслідок зловживання службовим становищем керівників відділу земельних ресурсів у Калинівському районі одне з приватних підприємств не сплатило півмільйона гривень лісогосподарських втрат.
У іншому випадку, товариству вдалося уникнути сплати сільськогосподарських втрат на суму у чверть мільйона гривень, через зловживання службовим становищем керівників Держземінспекції у Вінницькій області.
Це лише деякі приклади нашої роботи. І у той час, коли Україна переживає важкі часи озброєних протистоянь на Сході, ми докладаємо максимум зусиль, аби уникнути розхитувань ситуації ще й зсередини країни! З огляду на події, які мали місце в окремих регіонах нашої держави - спроби дестабілізувати обстановку, посіяти паніку, ворожнечу між людьми, звертаємося до вінничан виважено підходити до усіх закликів участі у масових заходах, не піддаватися на провокації, зберігати спокій, поважати права і свободи інших людей.

В'ячеслав Соколовий - прокурор Вінницької області
Газета "Місто"
http://www.misto.vn.ua/ua/home/days/8012
 
Газета "Вінницькі реалії"
http://real-vin.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BA%D1%83%D1%80%D0%BE%D1%80-%D0%B2%D1%96%D0%BD%D0%BD%D0%B8%D1%86%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D1%97-%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%96-%D1%81%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B2
Інтернетвидання "Вінниця. Ок"
http://vinnitsaok.com.ua/2015/02/20/196470
 
Телеканал "ВІТА"
http://vitatv.com.ua/proekti/na-chasi/na-chasi-2015-02-20-vyacheslav-sokolovij-prokuror-vinnickoyi-oblasti/
 

кількість переглядів: 1867