Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
16.05.2024

Ще майже 200 га земель прикордоння повертаються державі  

Органи прокуратури Вінниччини продовжують роботу з виконання представницьких повноважень щодо захисту права держави на землі оборони, які мають спеціальний режим використання і важливі для забезпечення обороноздатності держави та захисту кордону в умовах війни. 

На сьогодні судами задоволено 5 позовів прокуратури щодо 14 ділянок цієї категорії на Вінниччині площею понад 522 га вартістю 4,2 млрд грн та реально виконано 2 судові рішення щодо 2 ділянок площею 27 га вартістю 5,6 млн грн.

Так вже у травні Господарським судом Вінницької області задоволено 3 позови Могилів-Подільської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Вінницької ОВА про визнання недійсними наказів ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області та скасування державних реєстрацій права комунальної власності на земельні ділянки в межах прикордонної смуги, які всупереч закону Держгеокадастр передав у власність органів місцевого самоврядування.

Йдеться про такі ділянки загальною площею 190,5 га вартістю 508,6 млн грн у Могилів-Подільському районі: 

– на території Могилів-Подільської територіальної громади – 35,8 га вартістю 475 млн грн; 
– на території Ямпільської територіальної громади – 138,3 га вартістю 29,7 млн грн;
– на території Яришівської територіальної громади – 16,4 га вартістю 3,5 млн грн. 

Крім того, за сприяння прокуратури реально виконано судове рішення щодо повернення у власність держави земельної ділянки площею 6,3 га вартістю 1,2 млн грн в межах прикордонної смуги на території Могилів-Подільської громади.

Робота на цьому напрямі триває.

Пресслужба Вінницької обласної прокуратури

кількість переглядів: 410