Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
18.05.2023

Прокуратура ініціює укладання охоронних договорів на пам’ятку архітектури на головній вулиці Вінниці (ФОТО)

Вінницькою окружною прокуратурою вивчено стан дотримання вимог чинного законодавства щодо охорони об’єктів культурної спадщини, розташованих на території Вінницької міської територіальної громади, та виявлено порушення. 

Йдеться про триповерхову споруду, пам’ятку архітектури початку ХХ ст. «Житловий будинок» на вулиці Соборній у м. Вінниці, яка на сьогодні використовується в комерційних цілях. 

Власники набули право власності на частину приміщень у 2013 – 2014 роках, однак відтоді, згідно з чинним законодавством, не уклали з відповідним органом охоронних договорів на частину об’єкта культурної спадщини, уникнувши таким чином зобов’язання щодо належного утримання пам’ятки, її відновлення та збереження.

З огляду на це, Вінницька окружна прокуратура в інтересах держави в особі Управління містобудування та архітектури Вінницької обласної військової адміністрації звернулася з позовами до Вінницького окружного адміністративного суду про зобов’язання власників укласти охоронні договори. На сьогодні судом відкрито провадження у справах. 

Загалом органами прокуратури Вінниччини на захист інтересів держави у сфері охорони історико-культурної спадщини цього року подано 7 позовних заяв, з яких 3 судами вже задоволено.

(фото - Wikimedia)

Пресслужба Вінницької обласної прокуратури

кількість переглядів: 403