Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
16.02.2023

Ювенальними прокурорами попереджено незаконне вибуття з державної власності земельної ділянки навчального закладу площею 22 га вартістю 67 млн грн

Вінницьким апеляційний судом задоволено апеляційну скаргу Вінницької окружної прокуратури, скасовано рішення Вінницького районного суду Вінницької області та задоволено позов Вінницької місцевої прокуратури, пред’явлений в інтересах держави в особі Міністерства освіти і науки України, до Якушинецької сільської ради та фізичних осіб про визнання незаконними та скасування рішень Якушинецької сільської ради.

Прокурорами установлено, що у 2013 році наказом Міністерства освіти і науки України припинено діяльність Якушинецького професійного училища соціальної реабілітації шляхом реорганізації (приєднання) до державного навчального закладу «Вище професійне училище № 7 м. Вінниці» та визначено зазначений навчальний заклад правонаступником майнових прав закладу освіти, діяльність якого припинено.

Надалі Якушинецька сільська рада, не маючи законного права розпоряджатися державною власністю, у 2015 – 2016 роках прийняла рішення про припинення права користування земельною ділянкою Якушинецького професійного училища соціальної реабілітації площею близько 22 га, про розроблення технічної документації із землеустрою щодо її поділу та надала дозвіл 5-м фізичним особам на виготовлення проєкту землеустрою щодо відведення у власність конкретно визначених частин зазначеної земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

З метою попередження неправомірного вибуття земельної ділянки вартістю 67 млн грн з державної у приватну власність прокуратурою пред’явлено до суду позовну заяву.

Вінницьким районним судом Вінницької області позов прокурора розглядався понад чотири роки та 07.11.2022 ухвалено рішення про відмову у його задоволенні.

Надалі, за активної участі ювенального прокурора обласної прокуратури, апеляційну скаргу Вінницької окружної прокуратури Вінницьким апеляційним судом задоволено, незаконне рішення Вінницького районного суду Вінницької області скасовано, а позов прокурора задоволений у повному обсязі. 

Пресслужба Вінницької обласної прокуратури

кількість переглядів: 1418