10.06.2022

Прихильниці «русского мира» висунуто обвинувачення

Вінницькою обласною прокуратурою до суду передано обвинувальний акт стосовно 54-річної жительки м. Вінниці, яка обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1, 2 ст. 436-2 КК України (поширення матеріалів, виправдовування та визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікації її учасників).

Установлено, що вінничанка у забороненій в Україні російській соціальній мережі «Вконтакте» на своїй сторінці поширювала матеріали, у яких містилися публічні виправдовування та визнавалася правомірною збройна агресія російській федерації проти України.

Відповідно до санкції статті, за вчинення такого злочину передбачено максимальне покарання у виді позбавленням волі строком до 5 років з конфіскацією майна.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчим відділом УСБУ у Вінницькій області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


Пресслужба Вінницької обласної прокуратури

кількість переглядів: 702