04.10.2021

22-річний житель Тульчинського району відповідатиме у суді за пропозицію поліцейському 500 доларів хабаря 

За процесуального керівництва Тульчинської окружної прокуратури до суду передано обвинувальний акт стосовно 22-річного жителя Тульчинського району, який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України (пропозиція службовій особі, що займає відповідальне становище, неправомірної вигоди за невчинення службовою особою в інтересах того, хто пропонує таку вигоду, будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища). 

Під час досудового розслідування встановлено, що на той час чоловік підозрювався у вчиненні крадіжки. З’явившись за викликом до районного відділення поліції для надання показань у кримінальному провадженні, він, з метою уникнення покарання та кримінальної відповідальності, вирішив, так би мовити, «відкупитися» від слідства. Чоловік неодноразово пропонував поліцейському грошові кошти в сумі 500 доларів США за прийняття рішення про закриття розпочатого кримінального провадження за ст. 185 КК України.

Здійснення пропозиції неправомірної вигоди службовій особі, що займає відповідальне становище, задокументовано та чоловікові повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України.

У разі доведення винуватості у скоєнні інкримінованого злочину перед судом, обвинуваченому загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років з конфіскацією майна або без такої. 

Нагадаємо, відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Вінницької обласної прокуратури

кількість переглядів: 828