23.09.2021

У власність Мурованокуриловецької громади із недобросовісної оренди буде повернено 27 га землі вартістю 108 млн грн

Рішенням Господарського суду Вінницької області задоволено позов Могилів-Подільської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Мурованокуриловецької селищної ради до товариства з обмеженою відповідальністю про розірвання договору оренди землі та повернення земельних ділянок комунальної власності. 

Встановлено, що у 2019 році на підставі рішення селищної ради на території смт Мурованих Куриловець підприємство отримало в строкове платне користування земельні ділянки загальною площею 27 га орієнтовною вартістю 108 млн грн. Землі з цільовим призначенням для промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони товариство з обмеженою відповідальністю орендувало строком на 49 років. 

Утім надалі орендар, порушуючи умови договору та норми чинного законодавства, понад рік не сплачував орендної плати до бюджету селища, заборгувавши понад пів мільйона гривень. 

Оскільки селищна рада не звернулася до суду із заявою про розірвання договору оренди із недобросовісним орендарем, то, з метою захисту інтересів держави, це зробила прокуратура.

Судом позовну заяву прокурора задоволено, відтак після набуття рішенням законної сили землі будуть повернені у власність Мурованокуриловецької громади.

Пресслужба Вінницької обласної прокуратури

кількість переглядів: 683