Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
13.05.2022

За забруднення довкілля ухвалено вирок керівнику підприємства (ФОТО)

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Спеціалізованої екологічною прокуратури (на правах відділу) Вінницької обласної прокуратури Калинівським міськрайонним судом Вінницької області ухвалено вирок виконувачу обов’язків директора – головному інженеру одного з державних підприємств Вінниччини за забруднення земель речовинами, шкідливими для життя, здоров'я людей та довкілля, внаслідок порушення спеціальних правил, що створило небезпеку для життя, здоров’я людей та довкілля (ч. 1 ст. 239 КК України). 

Прокурорами у суді доведено, що посадова особа, яку уповноважено дотримуватись спеціальних правил щодо запобігання забрудненню земель, протягом тривалого часу неодноразово надавала вказівки здійснювати розміщення побічних продуктів тваринного походження на необладнаній території за межами підприємства. Це призвело до накопичення відходів та забруднення небезпечними речовинами 1,3 га земель, що, за висновком експертизи, створило небезпеку для людей та довкілля, а також заподіяло матеріальної шкоди на понад 1 мільйон гривень.

Судом обвинуваченого визнано винним, йому призначено покарання у виді штрафу в сумі 32 тис. грн (максимальна санкція статті – 64 тис. грн) та стягнено витрати, понесені під час досудового розслідування у сумі 13 тис. грн.

Також прокуратурою раніше пред’явлено позов про заборону діяльності згаданого підприємства, у зв’язку з систематичними порушеннями ним природоохоронного законодавства та відсутністю позитивного висновку з оцінки впливу на довкілля. Справа наразі розглядається Окружним адміністративним судом м. Києва.

Крім того триває позовна робота прокурорів, спрямована на відшкодування завданих збитків, та приведення земельної ділянки у стан, який існував до розміщення на ній небезпечних відходів.   

   

Пресслужба Вінницької обласної прокуратури

кількість переглядів: 1899