Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
15.11.2021

У Вінниці за несплату аліментів до відповідальності притягнули покійника та неосудну особу – прокуратура оскаржила незаконні рішення 

Прокуратура Вінниччини вкотре відреагувала на спробу контролюючого органу сфальсифікувати документи задля показників своєї роботи. 

Так, Вінницькою окружною прокуратурою встановлено, що працівники Центрального відділу державної виконавчої служби (наразі – Перший відділ ДВС) у м. Вінниці Центрально-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Хмельницький) незаконно склали протокол про адміністративне правопорушення за несплату аліментів щодо померлого чоловіка. 

Вінницький міський суд розглянув надані виконавчою службою матеріали та ухвалив рішення про притягнення особи до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП (несплата аліментів на утримання дитини). Судом покійнику призначено 120 годин суспільно корисних робіт.

Неправомірне рішення суду оскаржено прокуратурою в апеляційному порядку. Вінницький апеляційний суд скаргу прокурора задовольнив, постанову суду першої інстанції скасував, а провадження у справі закрив у зв’язку зі смертю відповідача.

Це не перше схоже порушення органів ДВС, виявлене прокуратурою цього року. Так само незаконно працівники служби склали протокол про адміністративне правопорушення за несплату аліментів щодо особи, яка визнана неосудною та перебувала на примусовому лікуванні у психіатричному закладі. У цьому випадку Вінницький міський суд також ухвалив рішення про притягнення відповідача до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 183-1 КУпАП.

Зазначена постанова суду була оскаржена Вінницькою окружною прокуратурою до Вінницького апеляційного суду, яким вимоги прокурора задоволено, постанову суду першої інстанції скасовано, а провадження у справі закрито.

Пресслужба Вінницької обласної прокуратури

кількість переглядів: 4286