10.06.2019

За фактами забруднення водойми у Вінницькій області та викрадення отрутохімікатів розпочаті кримінальні провадження

Прокуратура Вінницької області здійснює процесуальне керівництво у кримінальному провадженні  за фактом забруднення  водойми у с. Збаржівка Погребищенського району , що є притокою річки Рось.

Установлено, що водій автомобіля "Мерседес-Бенз-Спринтер", без реєстраційних номерних знаків та зі знищеними номерними ідентифікаційними номерами кузова, рухаючись з викраденими отрутохімікатами, врізався у дерево. Автомобіль перекинувся у водойму "Нижній ставок", який є притокою р. Рось,  відбулось загорання автівки. Після локалізації пожежі, витягуванні автомобіля з водойми та огляді внутрішнього простору його вантажного відділення встановлено, що там  знаходилися засоби захисту рослин у пакуванні заводу виробника з відповідними маркуваннями, які були викрадені зі складів з фермерських господарств Козятинського та Липовецького районів.    Внаслідок загоряння автомобіля сталася розгерметизація частини ємностей з отрутохімікатами, певна кількість речовини вигоріла та  потрапила в водойму.

За данним фактом  розпочато кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.242 ККУ (Порушення правил охорони вод). За такий злочин передбачено покарання – до 5 років  обмеження волі.

Окрім того, за фактами крадіжок гербіцидів у Козятинському та Липовецькому районах розпочатіі кримінальні провадження за ч.3 та ч.5 ст.185 КК України (крадіжка). Максимальне покарання за такі злочини, передбачене законодавством – від 7 до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.Прес-служба прокуратури Вінницької області

кількість переглядів: 198